School news







  9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.
 Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
    До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина  Протопопівської ЗШ I-IIIступенів .
У цей день у нашій школі  відбуваються заходи, метою яких є:
донести до учнів красу і багатство української мови;
розвивати мовленнєві здібності учнів;
збагачувати словниковий запас;
виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для  життя.
 Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який уже дев’ятнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається мовний струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. У нашій школі 9 листопада стартував І етап цього конкурсу.
 Стало вже доброю традицією відзначати цей день написанням диктанту єдності. Тому учні взяли у ньому участь. Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету написання: єднання навколо мови.
Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а, насамперед,  масштабний національний флешмоб.
9 листопада у День української писемності та мови у школі відбулися патріотична каліграма «Мова – душа народу», інфографіка «День української писемності та мови», виставка інформаційних газет «Мова – глибина тисячоліть» (провели та підготували вчителі української мови та літератури Косенко О.В., Циганкова І.П., Дейнега Ю.С.)
Сила слова безмежна! Воно здатне творити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. І саме тому до Дня української писемності та мови у 5 класі була проведена мовознавча інтелект-вікторина "Знавці української мови і літератури" (Дейнега Ю.С.). Протягом дня відбулися поетичні  п’ятихвилинки (Косенко О.В.)
Відзначення цього свята дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.


 
Дригула О., Чернуха Р. (8 клас)

Обласний семінар - практикум
Учитель повинен усе життя працювати над вдосконаленням В.Сухомлинський 
24 жовтня  на базі Протопопівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов обласний семінар-практикум слухачів курсів підвищення кваліфікації  учителів закладів загальної середньої освіти, які навчають учнів з особливими освітніми потребами, асистентів вчителів  при КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» за темою «Формування і розвиток ключових компетентностей учнів з особливими освітніми потребами» на чолі з Червонець Інною Володимирівною –завідувачем ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

Радо зустрічали гостей під гаслом «Зацікавимо! Заінтригуємо! Здивуємо!» учні 5 класу Уріцька Владислава та Малий Єгор  із золотими горішками -  символом міцних знань.   Для гарного налаштування на плідну співпрацю учасникам  була  запропонована   розвага - фотозона  «Ми – позитивні! Ми креативні!»,  де кожен  бажаючий  зумів  зробити гарні знімки.

Директор Бєляєва В.В. презентувала діяльність   педагогічного колективу щодо системи надання освіти дітям з особливими освітніми потребами в умовах сучасного закладу загальної середньої освіти, звернувши увагу  на підтримку відділу освіти Олександрійської РДА та Олександрійської районної державної адміністрації щодо оснащення   кімнат інклюзивних класів мультимедійним обладнанням  та науково-методичною літературою, роздатковим матеріалом для проведення корекційно-розвиткових занять із дітьми  з ООП.  Учасники переглянули моделі психолого- педагогічного супроводу інклюзивної освіти, спрямованості  корекційно-розвиткової роботи,  форми роботи  консультативно-педагогічної  групи   та просвітницької діяльності у закладі тощо.

У практичній частині семінару   для  створення атмосфери, яка   б спонукала  до бажання  навчати, творити, досліджувати була запропонована педагогічна палітра: урок літературного читання в інклюзивному 4 класі «Дедал та Ікар (давньогрецький міф)» (вчитель початкових класів Цесько О.Б., асистент вчителя Ковальова А.О.), урок англійської мови в інклюзивному 5 класі «Мій улюблений шкільний предмет» (вчитель англійської мови  Починко Т.О., асистент вчителя Мирошниченко О.В.), ранкова зустріч в інклюзивному 1 класі «Людина починається з добра» ( вчитель початкових класів Кашпуровська С.М., асистент вчителя Клочко В.Ю.), корекційно – розвиткове заняття з лікувальної фізкультури «Легкоатлетичні вправи» (вчитель фізичної культури Дяків В.В.). Учасники мали змогу побачити різні моделі співпраці вчителів та їх асистентів,  форми і методи  роботи з дітьми з ООП.

У креативній майстерні «Спільна праця задля результату» вчитель української мови і літератури  Косенко О.В. разом із гостями  створили ангела  на  згадку   про зустріч  педагогів області – охоронців дитячих душ.  

Багато схвальних відгуків висловили учасники практикуму  про вдалу  організацію даного заходу та поставили високу оцінку  діяльності  закладу  щодо   упровадження інклюзії     під час обміну враженнями та експрес – опитування,  яке провела заступник директора з навчально – виховної роботи Циганкова І.П.

Як    підсумком  даного заходу прозвучали слова  В.О. Сухомлинського «Учитель повинен усе життя працювати  над вдосконаленням», бо тільки від  таланту педагога, мудрості й терпіння, уміння й любові залежить, якими виростуть  діти, які знання отримають.


                                                                             Циганкова І.П.



10 жовтня 2018 року хлопці 9,10 та 11 класу разом із вчителями
 Ковальовою А.О. та Косенко О.В. відвідали захід, присвячений до Дня Захисника України та Дня козацтва, яке відбулося на території Користівської ЗШ I-III ступенів.
 Найспритніша команда  старшокласників нашої школи взяла участь у грі-квесті «Шляхом козацької звитяги» серед учнів загальноосвітніх шкіл Приютівської об’єднаної громади.
Майбутні захисники України, справжні козаки, змогли продемонструвати свою силу, мужність, міць і витримку у випробуваннях, які були в програмі змагань.
Учень 11 класу Щербаков Данило нагороджений дипломом за зайняте III місце в номінації «Спритний козак».



 Ільченко Олександра
                                                                                 (10 клас)
                                         








07 жовтня 2018 року учні 10 та 11 класу разом із класними керівниками        Косенко О.В. та Лопатою С.С. відвідали місто Кропивницький.

  Місто краси та театру. Наша подорож тривала цілий день, а розпочалася з відвідування дендропарку, де діти отримали купу позитивних емоцій.
  Нам вдалося відвідати виставу «Сватання на Гончарівці».
 Ось пролунали дзвоники. Світло вимкнули і почалась вистава. Вийшли на сцену актори, одягнені в український одяг. Вистава була цікавою, емоції лише позитивні. 
  Театр – гарне місце, що спроможне вражати та  надихати.  Нам здається, що в таких місцях починаєш розуміти всю красу та велич нашої культури та мистецтва.
  Тому відвідування таких місць має бути обов’язком для кожної людини.  




Поліщук Ілона та 
Котюжинська Анастасія
 (10 клас)












Весняний ранок 24  квітня 2018 року був не лише сонячним, теплим, а й незвичайним, адже від самого ранку і діти, і батьки Протопопівської ЗШ несли з собою, разом з портфелями, різноманітну смакоту, приготовлену вдома, - акуратно упаковану, розфасовану, щоб відразу можна було смаколики пропонувати своїм однокласникам, друзям, старшим та молодшим, яких хотілося пригостити.
Строкато, весело, гамірно, яскраво, неймовірно дружно і надзвичайно смачно було не подвір’ї школи: вирував справжній ярмарок. Місця вистачило всім, щоб розкласти  товари, аби покупці вибрали те, що їм до душі. Найбільше пасували, звичайно, солодощі, компоти. Здивували своїми шедеврами мами-кулінари, які разом з дітьми приготували надзвичайно смачні тістечка, рогалики, пироги.
Ярмарок був цікавим ще й тим, що діти спробували себе у ролі продавців, підприємців, бізнесменів - вчилися заробляти власні гроші. Учні старалися гарно рекламувати свій товар, щоб швидше його реалізувати та ще й за вигідною ціною.
Дуже хочеться подякувати батькам, сказати велике спасибі за те, що вони були активними, ініціативними, креативними, підтримали цю постійну справу, таку цікаву та потрібну.
Результатом веселого ярмарку були придбані смаколики та зроблені на пам’ять світлини.




Чернуха Роксана (7 клас),
Поліщук Ілона (9 клас)




У  нашій школі відбулося чергове засідання журналістського клубу на тему: «Інтерв’ю». 

 На засіданні були розглянутиі основні моменти: інтер’ю, підготовка до нього, практичне заняття «Один день із шкільного життя».
Ми ознайомилися з теоретичними питаннями, переглянили відео, як брати інтерв’ю,  навчилися застосовувати на практиці здобуті знанння та навички.
Засідання сподобалося нам насиченістю інформації, застосуванням матеріалів Інтернету. Кожен відчув себе у ролі кореспондента або сам давав інтерв’ю.У формі гри «Я - кореспондент» було підібрано багато матеріалів про школу та стосунки однолітків. Ми мали змогу висловити свою думку, поміркувати, поділитися враженнями про шкільне життя та таємницями, які, на нашу думку, є в кожного,  зробити висновки.
Як підсумок роботи нашого засідання було створено  «Дерево шкільного життя», на листочках якого  кожен написав своє ставлення до школи.
На засіданні панувала атмосфера відкритості, щирості у висловленні думки та товариськості.



Локотош Світлана (6 клас),
 Скрипка Юлія, 
Дригула Ольга (7 клас)







21 лютого – Міжнародний день рідної мови



Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України.
Учні та вчителі Протопопівської ЗШ I-III ступенів також приєдналися до цього свята. Було проведено  «диктант єдності».
                                                           Ткаченко Євгенія (6 клас)






Кохання — найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. 




День Святого Валентина прийнято відзначати 14 лютого. Це свято в Європі почали святкувати ще кілька століть тому, в Україну воно прийшло зовсім недавно і стало популярним у 90-х роках. Святий Валентин вважається символом усіх закоханих, тому це свято дуже красиве і романтичне для тих, хто любить або тільки готується пізнати це прекрасне почуття.

Любов — це щось незвичайне, завдяки якому кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібною. Вона окрилює, дає силу і сміливість для здійснення божевільних вчинків. Але, на жаль, кохання буває не тільки ніжним і щасливим, але і сумним, болісним і нестерпним, змушує людину бути одночасно щасливим і нещасним.


День Святого Валентина, як і інші свята, які прийшла до нас з давніх віків, оповитий легендою, згідно з якою, вважається, що Св. Валентин був єпископом, який потай вінчав і благословляв усі закохані пари. Період життя і творіння Валентина збіглося з часом правління всім відомого римського імператора і полководця Клавдія II, який забороняв своїм воякам створювати сім'ю і піддаватися спокусі любовних почуттів. Тому, Св. Валентин продовжував благословляти молодих людей в таємниці, не боячись при цьому отримати покарання від грізного римського імператора. Незабаром все таємне, звичайно, стало відомо імператору, який наказав стратити Валентина.

Якщо вірити легенді, то останні дні життя Святого Валентина були дуже зворушливими, оскільки перед своєю смертю він устиг вилікувати сліпу дівчину, яка була в нього таємно закохана. А перед самою смертю він надіслав їй листа, в якому підписався «Твій Валентин», саме звідси і пішла традиція, дарувати на це свято листівки у формі серця- «валентинки». З часом ці листівки стали популярними в усьому світі. Закохані записували в них найвідвертіші визнання у своїх почуттях і дарували своїм другим половинкам.

У цей день у всіх містах України, крім «валентинок», прийнято дарувати квіти, особливо червоного кольору, так як це колір символізує любов і пристрасть. Також можна дарувати своїм обраним різні солодощі,голубів, що цілуються,  і купідончиків. Саме в це свято можна, не боячись, зізнатися у своїх найпотаємніших любовних почуттях.

Дуже гарною традицією в цей день стало робити пропозицію руки і серця. Існує також повір'я, яке говорить, що всім, хто заручився у цей день, має бути довге і щасливе подружнє життя. Що стосується статистики, то охочих в цей день поєднати своє життя шлюбними узами збільшується втричі в порівнянні з іншими днями.

Отож,  варто частіше вимовляти своїм улюбленим теплі й ніжні слова, говорити про свої почуття до них, проявляти увагу й опіку по відношенню до обранців, адже всім відомо, що три невеликих слова «я тебе кохаю»  здатні зробити щасливою кожну людину на довгі роки.

Тому це свято було проведено і в Протопопівській школі під назвою «Валентин і Валентинка» для учнів 8-11 класів. На святі звучали поезії та пісні про кохання, проводилися різноманітні конкурси. Учні вітали один одного, обмінювалися валентинками. Панувала романтична атмосфера.




                                 Поліщук Ілона (9 клас)




                           Я не потребую друга, який,  в усім зі мною  згоджуючись, змінює зі мною погляди,  адже тінь те саме робить краще.
                                                           Плутарх

 

  Справжню дружбу не можна ні виміряти, ні оцінити , ні купити. Вона не має ціни, як картини пензля великих майстрів минулого. Щира дружба – повітря, без якого не можна жити. Якщо людина вірна у дружбі , у неї ніколи не виникає навіть думки про те, що можна щось зробити по-іншому.
    Головне у дружбі – безкорисливість. Недарма ми чуємо вислів: «Друг – це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них». Одного разу стається диво: ми зустрічаємо найближчу нам людину за думками, мріями, сподіваннями, спільними інтересами. Але інколи буває важко зрозуміти, відчути: ми зустріли справжнього друга чи просто приятеля. З часом розуміємо, що справжній друг – це той, який розуміє нас такими, якими ми є, з усіма недоліками. Тому правильним є твердження Г.Адамса : «Мати в житті одного друга – вже багато, двох - дуже багато, трьох – навряд чи можливо».
    Справжній друг не буде лицемірити, як інші, а скаже правду в очі. Про це говорив і Г.К.Андерсен: «Я бажаю тобі добра, тому і лаю тебе - так пізнаються справжні друзі!»
Тому інколи буває так, що друг, якщо він справжній, ближчий і рідніший, ніж брат, сестра… Правда: хто він  -  друг?! «Обраний нами родич», - так стверджував К.Гельвецій. І ми з ним погоджуємося.
   Тому в нашій школі  було проведено круглий стіл «Дружба – найбільший скарб людини», де ми під час спілкування багато говорили про дружбу, справжніх друзів, уміння дружити;ознайомились з правилами дружби; підібрали прислів’я . А на завершення разом створили стінгазету «Дружба», ще раз переконалися в тому, що дружба-найбільший скарб людини!


                                                                                                              Ільченко Олександра (9 клас)



26 листопада 2017 року у нашій школі відбулося свято - День подяки (Thanksgiving Day) - державне свято у США, яке відзначається у четвертий четвер листопада.
Одне з найбільш відомих американських свят, які прославилися на весь світ. Усі ми хоч раз чули його назву, але мало хто знає, що це за свято і на честь яких подій було організовано. Розібратися в цьому  допоможе наша стаття.
День подяки – це, без сумніву, найсімейніше свято в США. За традиціями,  прийнято збиратися вдома у найстарших членів сім'ї. Діти та онуки, зазвичай, приїжджають з усієї країни. Іноді запрошують сусідів, яким не було з ким святкувати.  Це одне з найпопулярніших свят у країні. За традицією, в цей день американці підносили хвалу Богу за багатий урожай, а зараз свято втратило своє релігійне походження і перетворилося на сімейне торжество.
А наше свято  складалося  з трьох частин: перша була  присвячена історії створення цього свята, у другій - волонтери Аллесандрія та Ванесса  проводили цікаві ігри на знання англійської мови, а третя частина – частування гостей (до нас завітали методист районного відділу освіти, Максименко Т.І.,  учитель  англійської мови та учні Користівської ЗШ) стравами, які пов’язані з цим святом.
 Ми сподіваємося, що ця зустріч залишила багато приємних спогадів  у душі кожного.

 






Поліщук Ілона (9 клас)

Учителі української мови та літератури                 
  ( Циганкова І.П., Бєляєва А.В.  та Косенко О.В.) відвідали літературний вечір Оксани Забужко, письменниці,  філософа, культуролога, землячки Великої Лесі Українки!
Зустріч відбулася 23 листопада о18:00 в театрі ім.М.Кропивницького. Українська поетеса завітала до міста  з презентацією книги «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється», багато говорила про українську культуру та літературу, читала напам’ять свої вірші.
Спілкування з аудиторією було  у вигляді записок із глядацької зали.
З розповіді вчителів ми зрозуміли, що особистість Оксани Забужко - неординарна, популярна серед широкого кола читачів (на зустрічі було дуже багато педагогів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів і простих громадян, 
                                                          які захоплюються її творчістю).

  Чернуха Роксана (7 клас)

    У нашій школі відбулося засідання журналістського клубу, на якому діти мали змогу познайомитися із штатом Флорида. Переглянувши відеоматеріали, прослухавши цікаву розповідь Аллесандрії про свою Батьківщину – штат Флорида, а також самостійно опрацювавши матеріал мережі Інтернет, ми вирішили все узагальнити  і створити стінгазету «Символи Флориди».

  Було проведено велику пошукову роботу, тому найактивніші учні отримали смачний подарунок (один із символів штату Флорида - мандарин). Нам було дуже цікаво, що емоціям не було меж.

                                                                                                    Пономаренко Мирослава (8 клас)
                                                                

9 листопада наша школа відзначила свято  -   День украї́нської писе́мності та мо́ви .  За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.


Хочемо познайомити вас з його  історією. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
Як зазвичай,  у цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу. 
 Тому й ми приєдналися до цього конкурсу. Учні 3-11 класів  спочатку познайомились з біографією мецената, з людиною, яка є прикладом для наслідування – Петром Яциком, а потім виконували конкурсні завдання.

А ще традиційно у  День української писемності та мови, на Українському радіо відбувається радіодиктант національної єдності.
Наша країна вже всімнадцяте писатиме Всеукраїнський радіодиктант національної єдності! Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. 
Переглянувши світлини за попередні роки , нас огортає гордість за українців, що ми в усіх куточках батьківщини й далеко за її межами, щороку пишучи диктант, творимо українську хвилю єдності! 
Тому й наші учні з 5-11 класів, що не байдужі до рідного слова людей, теж приєнались до написання диктанту.
Аби долучитися до написання радіодиктанту ми  приготували  аркуш і ручку та  налаштували хвилю Українського радіо  о 12.30.
                                                                                   
Котюжинська Анастасія (9 клас)



Молодіжні лідери з Корпусу Миру США

Волонтери Корпусу Миру США в Україні долучилася до роботи в мовно – профільному таборі «Smile»


Протягом року учні  Протопопівської ЗШ  І-ІІІ ступенів  були задоволені з того, що мають змогу працювати із волонтером  Корпуса  Миру США в Україні  (Peace Corps) міс Алессандрією Хайнес за проектом  «Молодіжний розвиток» (здоровий спосіб життя, підготовка до професійної діяльності, розвиток громадянської свідомості).  Цілями такого проекту є    допомога українській молоді, що проживає в громадах з обмеженим доступом до матеріальних та інформаційних ресурсів, краще підготуватись до змістовного самостійного життя в демократичному суспільстві.

Знання іноземної мови є характерною рисою сучасної всебічно розвиненої особистості. Шляхи до оволодіння англійською мовою пролягають через спілкування з носієм мови. Вихованці мовно – профільного табору «Smile» , який створено на базі Протопопівської ЗШ І-ІІІ ступенів,  12 -13 червня 2017 року  мали змогу   зустрітися  із волонтерами Корпусу Миру з різних міст України : Ванессою (  м. Олександрія), Нішат (м. Тернопіль) та Джейн (м. Соколь, Львівська область). Ці завзяті та веселі лідери грали з дітьми у різноманітні рухливі ігри, проводили спортивні естафети,  спілкувалися на англійській мові, чим викликали  позитивні емоції та  захоплення  у вихованців табору.  Тож, завдяки співпраці з Корпусом Миру, успішним набуттям  та обміном досвіду під час таких  заходів ми разом зможемо досягти високих результатів



Свято Останнього дзвоника

Щасливо всміхається травень, Бо скінчилась навчальна пора, І зібралась на дзвоник останній Вся весела шкільна дітвора.

Наприкінці травня, коли розквітають барвисті квіти й дзвенить пташиний спів, лагідний весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника.

Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, справжнє свято, хоча його немає в жодному календарі, тому що дружна шкільна родина живе не за календарними, а за навчальними роками. Це свято надзвичайно очікуване для учнів усіх поколінь, адже попереду чекає відпочинок і тепле літо з неймовірними пригодами. До нас на свято Останнього дзвоника завітали почесні гості: заступник голови Олександрійської РДА Бескровний О.О., помічник депутата обласної ради Фесюка П.Д. Гориславець О. О. та сільський голова Клочко О.А.  З вітальними словами до присутніх звернувся Бескровний О.О., відзначив учнів, котрі зайняли призові місця в районі по спорту і нагородив подарунками. Гориславець О.О. приєдналася до привітальних слів і вручила випускникам цінні подарунки.

Усі найщиріші слова,  пісні, вірші звучали на адресу наших випускників, учнів та батьків. Від випускників також пролунало багато слів: і про вдячність учителям, і про шкільну дружбу, і про навчання, і про розуміння власної відповідальності. Учні початкових класів подарували запальний флеш-моб «Україна єдина».

І ось хвилююча мить…  Дзвінкоголосо звучить останній дзвінок. Навчання в школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях нового цікавого життя.

Прийміть найщиріші вітання у зв’язку із закінченням навчального року.  Нехай усіх вас супроводжує зірка успіху, здійснюються найзаповітніші мрії, втілюються в життя нові плани та ідеї. Бажаємо щасливої долі, міцного здоров’я, радості та позитиву. 

День вишиванки

Одягнімо, друже, вишиванки — Наш чарівний український стрій. Не для когось, не для забаганки, А для себе, вірний друже мій.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Цього тижня в школі відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учнів, а й вчителі. А також в цей день представники 1 та 4 класів відвідали «Світличку» Ляшко Ніни Василівни і запропонували господині садиби долучитися до акції «Я люблю вишиванку».

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Наймасштабніша соціально-екологічна акція Let’s Do It, Ukraine!


Учні школи прийняли участь у наймасштабнішій соціально-екологічній акції Let’s Do It, Ukraine!. На глобальне прибирання українці вийшли зі своїми рукавицями та інвентарем. Все заради того, щоб зробити нашу країну чистою та сформувати національну культуру чистоти!

Працівники та учні нашої школи також долучилися до цієї акції. Порадившись із сільським головою Клочко О.А., ми вирішили зробити чистою пришкільну територію парку.  Сміття збирали окремо: скло, папір, пластик. За домовленістю із сільською радою увесь непотріб, що назбирали, забрала спеціальна машина.       

Немає коментарів:

Дописати коментар

.

Співпраця з Корпусом миру США в Україні     Укладено угоду з Корпусом Миру США в Україні про співпрацю за проектом «Молодіжний ...